❄❄❄ Коли Час на твоєму боці ❄❄❄
❄❄❄ Коли Час на твоєму боці ❄❄❄
❄❄❄ Коли Час на твоєму боці ❄❄❄
❄❄❄ Коли Час на твоєму боці ❄❄❄
❄❄❄ Коли Час на твоєму боці ❄❄❄
❄❄❄ Коли Час на твоєму боці ❄❄❄
❄❄❄ Коли Час на твоєму боці ❄❄❄
❄❄❄ Коли Час на твоєму боці ❄❄❄
Бальний етикет
Загальні положення
1. Просимо не користуватись у роздягальнях/залах засобами з сильним різким запахом (лак для волосся, дезодорант, парфуми тощо), зважайте на те, що серед нас є люди, схильні до алергії.
2. Рукавички рекомендовано вдягати і дамам, і кавалерам. Винятком можуть бути лише такі випадки, коли вони відчутно дисгармонують зі стилем обраного вами персонажу.
3. Коли ви хочете когось привітати на балу, підійдіть не поспішаючи до людини або пари. Якщо такої можливості немає, достатньо легкого нахилу голови і посмішки. Не варто кричати, розмахувати руками, підморгувати або іншими виразними жестами та мімікою викликати подив присутніх (єдиний виняток – якщо така поведінка є характерною для обраного вами персонажа). При обміні вітаннями кавалери вітають дам поклоном, дами відповідають реверансом.
4. Пересування залою відбувається, переважно, по краю танцювального майданчика, щоб уникнути зіткнень з танцюристами та не заважати тим, хто відпочиває.
5. Не забувайте, що бал – це свято! Не варто приходити на нього злим, роздратованим – всі проблеми та неприємності нехай залишаються за дверима. Суперечки, якщо вони виникнуть, повинні залагоджуватися за межами бальної зали.
6. Під час балу слід поводитися чемно і дотримуватися правил пристойності; неприпустимі гучні, різкі розмови; заборонено вживати ненормативну лексику.
7. Будьте граційними та привабливими не тільки в танці. Не слід притулятися до стін і колон, сидіти, широко розставивши ноги. Кавалерам не варто тримати руки в кишенях. При вході до бальної зали необхідно відключити мобільні телефони або перевести їх у віброрежим, і зняти навушники.
8. Їсти та пити слід лише в спеціально призначених для цього місцях, просимо не заносити їжу та напої до бальної зали. Вживання алкогольних напоїв заборонене протягом усього вечора!
9. Кавалери, будьте галантні й уважні до дам! Якщо ви бачите, що пані шукає, де б присісти - поступіться їй місцем. Також рекомендується робити дамам компліменти.
10. Якщо ви помітили, що хтось погано почувається – переконайтеся, що це дійсно так (а не ігровий момент персонажа) та повідомте організаторів балу. Не створюйте паніки. Можливо, просто черговий вальс виявився зашвидким.
Вітання та ангажемент (запрошення)
1. Запросити партнера до танцю і забути про це – неприпустимо!
2. Непристойно танцювати багато з одним і тим же партнером, варто обмежитися двома - трьома запрошеннями, навіть якщо кавалер з дамою в близьких стосунках.
3.Кавалерам слід запрошувати різних дам під час балу, попередньо назвавши себе у разі, якщо пані вам не знайома. Кавалер, котрий бажає запросити даму на танець, підходить до неї і, посміхнувшись або вклонившись, робить запрошення у ввічливій формі. Також рекомендується прикрасити запрошення з компліментом.
4. Дама, приймаючи запрошення, робить невеликий реверанс або киває і подає руку кавалеру.
5.Дама може відхилити запрошення на танець, якщо:
• танець вже обіцяний;
• дама вже танцювала з цим кавалером попередній танець або три танці за вечір;
• дама хоче пропустити танець, щоб відпочити;
• кавалер, який її запрошує, без рукавичок.
У будь-якому іншому випадку пані зобов'язана прийняти запрошення. Якщо було відмовлено без поважної причини, дама не має права брати участь в цьому танці взагалі.
7. Якщо дама відмовила, Ви можете запросити її на інший танець.
8. У ситуації, коли Вашу супутницю запросив на танець Ваш знайомий, ввічливо буде запросити його даму, щоб вона не залишилася на самоті.
9. Якщо ви маєте ангажемент на танець, який буде зовсім скоро, не варто віддалятися від бальної зали, примушуючи партнера вас шукати.
10. В історичній бальній традиції дамам не дозволялося запрошувати кавалера самостійно. Але часодійні устої значно ліберальніші, тож на нашому балу це обмеження не діятиме, і дами можуть вільно запрошувати кавалерів! Більше того, якщо дама комфортно почувається у ролі лідера, допустимо запросити на танець іншу даму. Але бажано епатувати гостей та засмучувати кавалерів такою поведінкою не надто часто.
11. У разі нестачі кавалерів обов'язок танцювати падає на кожного. Знаючи танець і спостерігаючи безліч незапрошених дам, дуже неввічливо уникати запрошення.
12. Під час імпровізаційних танців кавалер не зобов’язаний танцювати з однією дамою весь час, доки звучить музична композиція. Запросивши даму, Ви можете провальсувати з нею один-два тури, після чого подякувати і запросити іншу даму. А під час котильйонів танцювати з однією дамою більше одного туру – поганий тон.
13. Запрошувати або приймати запрошення до участі у схемних танцях варто лише у випадку, якщо ви впевнено їх танцюєте і добре знаєте схему, інакше ви ризикуєте зіпсувати настрій не тільки собі та партнерові, але і всім іншим.
14. Після закінчення танцю кавалерові слід подякувати дамі. Дама у відповідь дякує кавалеру посмішкою або невеликим реверансом. Кавалер зобов’язаний проводити даму до зазначеного нею місця. Не забувайте про це! Не залишайте даму посеред зали в розгубленості.
15. Обов’язково враховуйте обсяг вільного простору на паркеті. Якщо вже танцює досить багато пар, і вільного місця дуже мало, кавалеру варто дочекатись, доки одна або декілька пар не підуть з паркету, і лише після цього виходити танцювати зі своєю дамою, щоб не створювати штовханину. З іншого боку, кавалерам, які танцюють, слід контролювати ситуацію та не затримуватись на паркеті занадто довго, якщо ви бачите, що інші пари стоять і чекають на можливість потанцювати.
Під час танцю
1. Забороняється танцювати інший схемний танець, ніж було оголошено, а також порушувати напрямок руху під час імпровізаційних танців.
2. Кавалерам не слід робити занадто широких кроків у танці. Варто пам'ятати, що у дам зазвичай кроки менші.
3. Під час танцю не забувайте дивитися на свого партнера, розважати його/її приємними розмовами – зрештою, ви самі обирали пару! Бесіда під час танцю має бути виключно люб'язною і приємною. Говорити банальності, обговорювати інших гостей балу, непристойно жартувати - поганий тон. Якщо в парі обоє беруть участь у рольовій грі, то допустимо, під час танцю вести ігрові діалоги.
4. У танці даму веде кавалер, отже, він є відповідальним за всі помилки. Якщо пара випадково зачепила іншу пару, то вибачається кавалер, адже він ведучий. Тримайте дистанцію з іншими парами, уникайте зіткнень. На допомогу вам прийде „Правило трьох кіл”: у зовнішньому колі танцюють найшвидше; в середньому – повільніше; для фігур, що не потребують багато переміщень, відведено найменше коло – в центрі зали.
5. Якщо ви бачите, що ваш партнер втомлений і не в змозі продовжувати танцювати, то під руку виведіть його/її з кола танцю, посадіть на найближчий стілець і, за потреби, принесіть води.
6. Танцюючи з дамою, одягненою в декольтовану сукню, лідер не може дозволити собі тримати її за оголені плечі або спину.
7. Дамі бажано докласти зусиль до згладження помилок партнера, якщо такі стануться, й не втрачати свідомість, якщо помилилася сама.
8. І пам’ятайте, що танці - це свято!