top of page
zoreptah.JPG

В часовому світі чимало видів дивовижних тварин: тонкороги, часоящери, трикути, вогнежари. Але найнезвичнішими з них, безумовно, є зорептахи - птахи нічного неба.

(з секретних записів Родіона Хардіуса Огнєва)

Зорептахи

Маленький зорептах вилуплюється з досить великого яйця блакитного чи синього кольору. Аби народження малюка пройшло успішно, яйце тримають в теплому місці,  бажано поближче до вогню. Оскільки зорептахи - істоти часодійного світу, підростають вони дуже швидко, буквально за кілька тижнів. Дорослий птах має масивну статуру, довгі та широкі крила, невеликий міцний дзьоб та сильні лапи.

Ці птахи відомі своїм чудернацьким білим, блакитно-сірим чи яскраво-синім пір’ям з ніжно-сріблястим переливом. Такий колір з’явився не випадково: зорептахи харчуються, в основному, місячним світлом. Звісно, на початку життя пташенятам дають білий хліб та озерну воду, що була зібрана під світлом місяця. З часом зорептах їсть все менше хліба, а дорослі птахи повністю переходять на харчування місячним світлом. Ось чому необхідно відпускати їх на прогулянку вночі, особливо в повню. Побутує думка, що зорептахи можуть літати лише у темряві, проте насправді це не так: вони добре почувають себе в небі й удень, хоч і недолюблюють яскраве сонячне світло.

 

Зорептахи - найбільш віддані тварини на землі, хіба що за винятком тонкорогів. Тільки-но пташеня вилуплюється з яйця, необхідно просвистіти якийсь короткий, особливий сигнал, - з цієї хвилини зорепташеня визнає вас за господаря. Зорептахи - унікальні та дорогі птахи, дозволити собі завести їх можуть лише дуже заможні часівники. Найрідкіснішою породою вважається білий королівський зорептах. Його пір’я ніжне, ідеально-біле, й лише у світлі місяця ледь-ледь сріблиться. 

 

Багато часівників мріють роздобути зорептаха, адже ця пташка вміє літати між світами, мандрувати в часі, може з легкістю перелітати з паралелі в паралель. Зорептахи зростають швидко, а живуть дуже довго - час прихильний до них.

 

В Зміулані з давніх-давен вирощували зорептахів. Коли Астрагор став господарем замку, він започаткував таку традицію: в кожного нового учня з’являвся свій зорептах - для того аби літати в гори чи до часодійного Драголісу. Хоча сам великий Дух Остали надає перевагу польотам на власному старочасі… Як же шкода, що не можна знайти старочаси Духів, інакше б давно його вирвав з корінням і тоді - бувай, величний Астрагоре! Проте, на жаль, це неможливо: тільки-но чашу обривають, стебло стає невидимим. Власне, таким він і лишається доки Дух викрадає все нові й нові долі…

Наталія Щерба, "Часодейная книга"

Український переклад Оксани Мирошниченко

Ілюстрації Ольги Закис

bottom of page