top of page

Часодії і часодійство

(з секретних записів Родіона Хардіуса Огнєва, для Василини)

Тут зібрані загальні поняття та принципи, що з дитинства знайомі кожному ефларцю. Будь-який часівник має знати їх на відмінно, особливо той, хто зростав на віддалі від часівної спільноти, на Осталі!

Три головні закони Часу:

1. Часом можна керувати, але не можна повелівати.

 2. Час – це сила, що врівноважує добро і зло, хранитель гармонії та порядку.

3. Усі рівні перед Часом.

Перший принцип часодійства:

Бажання —

Воля —

Дія

Ефери

 

Ефери – часові слова-заклинання. Вони бувають найрізноманітнішими: творіння та руйнування, математичні та побутові, природні та механічні, захисні та бойові. Основою будь-якого еферу завжди є слово. Воно має бути коротким та ємним і повинне містити самісіньку суть потрібної емоції. Захиститись від еферного слова можна лише єдиним чином – числовим ім’ям.

↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝

Числове ім’я

 

Числове чи часове ім’я – це числовий код людини, що визначає особисту часодійну силу. З давніх-давен часове ім’я вважалось відображенням душі людини в Часі, носієм таємної формули сутності часівника. От чому не можна розкривати його недоброзичливим людям, котрі можуть використати це знання для злих намірів.

Тільки-но часівник вимовляє своє часове ім’я, він вивільнює свою часову силу для еферу. Якщо ж ім’я буде вимовлене навпаки, ще й у навмисно викривленому звучанні,  ця сила може обернутись проти часівника та нанести йому суттєвої шкоди. Мушу зізнатись, що саме цей постулат підказав мені формулу еферу «вогняний хрест», що зараз використовується для повного зачасування людини.  Ясна річ, в той час я керувався суто науковим інтересом, хоч і усвідомлював, що такого роду відкриття можуть призвести до найнеочікуваніших наслідків… На щастя, лише одиниці відкривають своє часове ім’я іншим. А якщо така прикра помилка все ж  трапляється, завжди можна скористатись ефером забуття, що стирає з пам’яті небажану інформацію. Мій онук, до речі, знаний фахівець в цьому питанні – це й не дивно, адже я сам його цьому навчив.

↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝

Крила

 

По типу крил часодії поділяються на два важливих класи: чотирикрилі та шестикрилі. Духи намагаються приховати свої крила, аби за їх кольором та візерунком ніхто не зміг вирахувати, до якого роду належить Дух, не визначив його характер та силу.

Часівники мають чотири крила, феї та люти – шість. На відміну від Духів, ефларці не ховають крила, а навпаки гордовито їх демонструють.

Достеменно відомо, що по всьому світі не знайдеш дві однакові пари крил. Яскравий колір крил свідчить про сильний характер та силу духу, належність до даної епохи, а інколи й певну ознаку - наприклад, червоний колір вказує на наявність в роду “духовної” крові, а яскраво-зелений - особливий часовий дар.  Чорні крила вказують на те, що людина звикла приховувати свої почуття й думки, а його доля має фатальний відбиток. Бліді крила можуть свідчити про належність часівника до іншої паралелі. Візерунки та плями більш притаманні часовим феям, в той час як у часівників крила зазвичай однотонні, проте з яскравою обвідкою, що переливається різними кольорами.

 

Додаткова інформація:

- Існують чари, що здатні відняти крила у одного часодія і передати їх іншому. Ці чари належать до темного часодійства і заборонені законами РадоСвіту.  

- Крила — основна перевага "вищих" часівників у бою. Існує безліч бойових прийомів, які можна здійснити за допомогою крил.

wings3.JPG

↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝

Часівні татуювання

 

В часівному світі використовуються найрізноманітніші способи зв’язку: через інерціоїди, часівні браслети та часолисти, за допомогою еферних контактів, та інші. Проте найбільш незвичним, звісно, є ментальний зв’язок, який використовують не лише таємні Ордени та різні клани, а й пересічні часівники.

Принцип дії ментального зв’язку доволі простий: кілька часівників роблять однакові татуювання. Це може бути циферблат, крило, листочок, корона, часівна стріла, спіраль - все що завгодно. Варто лише торкнутись татуювання, уявити обличчя співрозмовника - й той, отримавши сигнал через мітку, відповість на виклик.

↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝

Тікер

 

Повірте мені, тікер - один з найбільш загадкових часодійних пристроїв, що коли-небудь існували у часі. Здавалося б, просто невеличкий важок на ланцюжку - годинник, медальйон, металева кулька, - все що може бути маятником(*) та створювати чіткий інерційний купол. Вперше його почали використовувати багато років тому, ще за тих часів, коли часівники прокладали часові переходи крізь лісові озера, що заросли синьострілами. Невідомо, хто з них вперше взяв в руки шматок мотузки з підвішеним на кінці каменем, але саме ця людина знайшла спосіб швидко переходити в минуле чи майбутнє за допомогою часодійства. Аби потрапити в минуле, часівник розкручує тікер проти годинникової стрілки. Якщо ж він бажає дізнатись майбутнє, маятник має рухатись за годинниковою стрілкою.

Спочатку треба створити інерційний купол, що повністю накриє необхідну ділянку простору. Скажімо, якщо це річ - її габарити мають повністю сховатись під часовим полем тікера. Якщо хочуть пробратись в минуле чи майбутнє конкретної людини - тікер розкручують над її головою. Проте з людьми завжди варто бути вкрай обережними - бо найдрібніша помилка може порушити особистий час об’єкта тікерування. Наприклад, відмотати минуле до моменту народження та ненароком викинути людину з часового коридору його долі.

Якщо річ маленька - каблучка чи монета - достатньо затиснути її в долоні  та розкрутити тікер: часівник зможе зазирнути до самої душі предмету, дізнатись про її минуле та майбутнє.

Аби перейти до минулого чи майбутнього дуже великої речі - цілої кімнати чи навіть замку - радіус дії тікера необхідно збільшити: злетіти над об’єктом та розкрутити ланцюжок майже горизонтально. Звісно, якщо мова йде про величезну частину простору, значно більшу за розміри інерційного куполу, або ж предмет виявився впертим і не захотів ділитись своїм часом, доведеться збільшити та зміцнити часове поле за допомогою особистої часодійної сили. В цьому випадку найдієвішим засобом стане легендарний Подих Часу, той самий часовий флер, дар і прокляття родини Огнєвих.

(*) Як пояснював Міракл Василині: "Маленька блискуча річ на ланцюжку, яку можна туди-сюди розхитувати, запускаючи точний хід часу. Відразу попереджаю: його доведеться завжди носити з собою, тому краще взяти легку річ."  (Н.Щерба, Часограма)

ticker.jpg

↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝  ↜ ↝

Часовий флер

 

Часовий флер - явище настільки рідкісне, що вже майже перетворився на легенду. Чим далі, то частіше його звуть Подихом Часу, здатним розв’язати найскладніші часодійні завдання.

З прадавніх часів часовий флер виявлявся по-різному: як вогняний вихор, злива води чи повітряний стовп, кільце з кульових блискавок чи зграя кажанів.  Значно рідше трапляється часовий флер з цифр, часових стріл, механізмів, турбійонів.

В родині Огнєвих дар часового флеру передавався з покоління в покоління. Дар, рідкісний для часівників, проте не для Духів.

За допомогою часового флера можна не лише пізнавати Час, а й обертати його в будь-який бік - іншими словами, змінювати на свій розсуд.

fler.jpg

Наталія Щерба, "Часодейная книга"

Український переклад Оксани Мирошниченко

Ілюстрації Ольги Закис

Дивіться також:

bottom of page